Založ si blog

Viera je vecou výchovy, bohužiaľ.

Napred musím upozorniť niektorých recenzentov, že nie som žiadny uvedomelý komunista, vyrastal som v samostatnej Slovenskej republike, no mám dostatočný počet rokov na to aby som stihol prečítať množstvo kníh a utvoriť si dostatočný názor na svet okolo nás. Rozoberiem len príklad, ktorý je nám blízky. Na Slovensku je zaužívané, že dieťa po narodení treba pokrstiť. Dokonca som sa stretol s trápnymi a úbohými názormi, že nepokrstené dieťa ani na ulicu nemožno zobrať. No stáva sa pokrstené dieťa kresťanom? Samozrejme, že nie! Stáva sa len dieťaťom kresťanských rodičov. Dieťa nevie vyjadriť svoj postoj k náboženskej otázke, proti krstu nemôže namietať alebo naň naliehať. Poznám veľa príkladov keď ľudia sú pokrstení, prešli si prvým svätým prijímaním, dokonca aj birmovkou a stali sa ateistami, konvertovali na inú vieru alebo zmenili sexuálnu orientáciu, ktorá je v rozpore s kresťanskou ideológiou. Mali by sme preto nechať dostatočný priestor na rozhodnutie pre každého jedinca (napríklad 18 rokov) a nechať ho nech si svoju vieru, či nevieru zvolí sám. Samozrejme bez akéhokoľvek zvýhodňovania ktorejkoľvek viery. Dokonca aj naša ústava hovorí o tom, že sa neviaže na žiadne náboženstvo. Je málo kresťanských rodičov, ktorí by chceli mať zo svojich detí ateistov. No prečo ich do toho nútiť? Veď čo ak práve tá ich viera je tá nesprávna? Opýtam sa teraz kresťanov. Ste kresťania z vlastného presvedčenia alebo Vás k tomu viedli rodičia? Aká je pravdepodobnosť, že s presne takým istým postojom k viere sa narodíte napr. v Saudskej Arábii alebo v Iráne a budete vyznávačom Ježiša Krista? Nulový! Presne tak isto ako keby sme malého moslima odobrali rodičom a vychovávali v kresťanskej rodine meno Mohamed by mu nič nehovorilo. Ani sa nečudujem, že ak ortodoxnému kresťanovi ponúknem alternatívu k jeho viere začne byť nervózny. Ateistický pohľad na svet predsa nemôže byť pravda, ako môžem vôbec žiť bez toho aby ma Boh nesledoval a ja som sa mu nezveroval počas modlitby. Veď od malička ho vychovávali s tým, že ho stvoril Boh, dennodenne ho sleduje, vie čo robí a po smrti sa s ním stretne. Prečo sa potom nezabije už teraz keď sa chce s ním stretnúť? Musím konštatovať, že je to úbohý a egoisticky názor. Na svete je 6 miliárd ľudí, preto sa pýtam kresťanov, prečo by Bohovi malo záležať práve na Vás? Ďalšia otázka, nech mi to prosím veriaci vysvetlia. Každý veriaci je dualista, chcem sa preto spýtať akú podobu má ich duša? Alebo ako si predstavujú svoje stretnutie s Bohom, stretnú svojich známych, ktorí už nie sú medzi nami, ako ich spoznajú na základe duše? Čo robí vaša duša po opustení telesnej schránky? Prečo nemáte žiadne spomienky z predchádzajúceho stretnutia s Bohom, no predpokladám, že viete ako bude prebiehať to nasledujúce, či? Nie som žiadny prorok no dovolím si tvrdiť, že ak by sme ponúkli deťom už od mala alternatívu k viere v akej ich vedú rodičia mali by sme na Slovensku menej kresťanov, v Iráne moslimov. 

Óda pre nedeľnú kázeň

08.01.2015

Och, milí katolíci! Predstúpte pred vieru, ktorá zakrýva Vám rozum a pochopte že Boha nieto, vari nie drahocenný je čas, ktorý strácate uctievaním neexistujúceho? A či ste sa preto narodili, viac »

Rozhovor so židom, ktorý konvertoval na islam alebo kedy už nie ste kresťanom.

08.12.2014

Postavy: R (redaktor) M (moslim) R: Čo si myslíte o útokoch 11.9. M: Chcel som začať rozprávať o evolúcii ale dobre. Čo si myslíte o Židoch, ktorí zničili 417 arabských dedín vrátane mešít viac »

Obmedzte náboženstvo na školách

08.12.2014

"Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?“ viac »

donald trump, trump,

Trump flirtoval s novinárkou, prerušil aj rozhovor s írskym premiérom

28.06.2017 20:43

Americký prezident Donald Trump skladal v stredu v Oválnej pracovni Bieleho domu komplimenty írskej novinárke.

Súdna rada

Traja vážni kandidáti na post šéfa Súdnej rady

28.06.2017 20:00

Zastupujúci predseda Súdnej rady prekvapil. Voľbu nového predsedu vyhlásil už o dva týždne, pôvodne sa uvažovalo o septembrovom termíne.

Tomáš Drucker, ministerstvo zdravotníctva

Najväčšia nemocnica na Slovensku sa rozdelí

28.06.2017 19:42

Pred dvanástimi rokmi nemocnice spájali, dnes idú robiť opak.

vlak, železnica

Železničná spoločnosť si chce prenajať rušne na 10 rokov za 60 miliónov

28.06.2017 19:35

Železničná spoločnosť Slovensko si chce prenajať desať rušňov pre osobnú dopravu na desať rokov za predpokladanú cenu 60 mil. eur bez DPH.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 54425x
Priemerná čítanosť článkov: 2864x

Autor blogu

Kategórie