Založ si blog

Prečo Boh neexistuje

Veľa teológov tvrdí, že existuje dôkaz Božej existencie. No tieto dôkazy nedokážu upokojiť majoritu vedcov, ktorý tvrdia, že Boh neexistuje. Existuje lochnesská príšera? Neexistuje, nikto ju nikdy nevidel a ani neexistuje hodnoverný argument, ktorý by jej existenciu potvrdil. Existujú reálny šmolkovia, Zeus? Neexistujú. V takom slova zmysle by sme si mali položiť aj otázku aj o Bohu. Existuje nejaký argument, ktorý by potvrdil existenciu Boha? Samozrejme, že existujú nejaké teologické argumenty, no je teológia veda? Je šamanizmus veda? Je teológia veda, o ktorú sa môžeme oprieť ako o fyziku alebo chémiu? Niet preto divu, že veda odsúva Boha do mytologickej oblasti. Na druhej strane si položíte otázku, ak sa nedá potvrdiť dá sa vyvrátiť? Jednoznačne áno. Ak vyhrajú Česi hokej nad Slovákmi, dá sa potvrdiť, že vyhrali Slováci? Nedá, môžeme to teda vyvrátiť. Ak ste žena, dá sa potvrdiť, že ste muž? Nedá, môžeme to teda jednoznačne vyvrátiť. Tak isto je to aj s Bohom. Aj keby sme cely majetok Zeme vynaložili na výskum, ktorý by mal potvrdiť existenciu Boha, dovolím si tvrdiť, že výsledok by bol nulový. A cirkev, ktorá dostatočným objemom peňazí aj disponuje by určíte taký výskum už dávno uskutočnila. Nejaké pokusy už aj boli no skončili sa trápne až výsmechom. Za zmienku stoji oficiálna žiadosť Vatikánu o vyhotovenie snímky Boha pri prvom lete do vesmíru. Bude niekedy v budúcnosti možnosť dokázať existenciu Boha? Nebude. Môžete dokázať existenciu reálnych šmolkov? Nemôžete, podobne ako Boh aj šmolkovia sú založení na fikcii.

 

Óda pre nedeľnú kázeň

08.01.2015

Och, milí katolíci! Predstúpte pred vieru, ktorá zakrýva Vám rozum a pochopte že Boha nieto, vari nie drahocenný je čas, ktorý strácate uctievaním neexistujúceho? A či ste sa preto narodili, viac »

Rozhovor so židom, ktorý konvertoval na islam alebo kedy už nie ste kresťanom.

08.12.2014

Postavy: R (redaktor) M (moslim) R: Čo si myslíte o útokoch 11.9. M: Chcel som začať rozprávať o evolúcii ale dobre. Čo si myslíte o Židoch, ktorí zničili 417 arabských dedín vrátane mešít viac »

Obmedzte náboženstvo na školách

08.12.2014

"Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?“ viac »

pumpa, benzín, nafta, palivá

Benzín a nafta lacnejšie nebudú, ceny pôjdu mierne hore

23.04.2019 12:25

Slovenskí motoristi nemôžu v blízkej budúcnosti očakávať pokles cien pohonných látok na čerpacích staniciach.

Svadba, Lombok, Indonézia

Polícia odhalila sobášne podvody v nitrianskom regióne

23.04.2019 12:07

Cudzinci získali okrem povolenia na pobyt aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie.

europarlament

Budeme doma v EÚ? Rozhodnú aj eurovoľby

23.04.2019 12:00

Slováci, ktorí považujú EÚ za svoju druhú vlasť, by nemali počas volieb zostať doma, hovorí Dionýz Hochel, poverený riadením Kancelárie EP na Slovensku.

Vysoké Tatry, strom, vietor

SHMÚ varuje pred silným vetrom, objaviť sa môže aj piesok zo Sahary

23.04.2019 11:48

Polícia upozorňuje vodičov v Trnavskom kraji, aby pre silný vietor zvýšili na cestách opatrnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 63964x
Priemerná čítanosť článkov: 3367x

Autor blogu

Kategórie